Booking for : Adım Ukrayna Turu

Adım Ukrayna Turu

Tur Detayları

İstanbul, Odessa, Uman

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Onur Havayolları tarifeli seferi ile Odessa’ya hareket. Odessa ’ya varışımızla birlikte pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Uman’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik Uman şehir turuna başlıyoruz. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanya’sının zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

Uman, Vinnitsa, Ternobil, Lviv

Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Lviv’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Vinnitsa olacaktır. Tarihi 9. yy’a kadar dayanan bu şehir sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Daha sonrasında Ternopil’de vereceğimiz mola’nın ardından Lviv’e varıyoruz. Merkeze varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde serbest zaman ve sonrasında kahve fabrikasını(kahve madeni) ziyaret ederek kahve molası veriyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

Lviv

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Şatolar Turu ve Bira Fabrikası, Arsenal Silah Müzesi ve Eczacılık Turu’na katılabilir. Geceleme otelimizde.

 

Lviv, Rivne, Kiev

Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Ukrayna’nın şirin kasabalarından olan Rivne’de kısa bir mola veriyoruz. Rivne; nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olmasına rağmen şehir de 4 üniversite bulunmaktadır. Daha sonra Kiev’e doğru yolumuza devam ediyoruz ve varışımızla birlikte Kiev şehir turuna başlıyoruz. Şehir turunda sırası ile ; Vladimirskaya Caddesi üzerinden merkez opera ve bale binasının ardından Altın Kapı önünden geçerk , Aya Sofya meydanı görülecektir. Daha sonra otobüsle Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ile Kiev’in en eski semti Padol semti üzerinden Başbakanlık , Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasını ve Kiev’in kurucularının heykellerini panoramik olarak göreceğiz. Mihaylovski Meydanı’nda otobüsten inerek ; Mihaylovski Kilisesi , Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor, turumuzun sonunda Kiev’in kalbi Kreschatik caddesine geliyoruz. Kreschatik caddesinde yapacağımız gezinin ardında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

Kiev

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek II. Dünya Savaşı Müzesi & Pecherska Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Turu (Öğle Yemekli)’na katılabilir. Öğleden sonra ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu’na katılabilir. Geceleme otelimizde.

 

Kiev, Odessa

Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Odessa’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Odessa’ya varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Gezi esnasında; Potemkin merdivenleri,. Tolstoy ve Catherine Sarayları göreceğimiz yerler arasındadır. Buradan yürüyerek Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan eski kent merkezine geçerek; Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagogu gördükten sonra turumuzu bitiriyoruz. Turumuzun ardından, otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

Odessa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu (Öğle Yemekli) ve Shustov Konyak Fabrikası Turu’na katılabilir. Geceleme otelimizde.

 

Odessa, İstanbul

Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Tur liderimizin belirlediği saatte buluşma ve Odessa Havalimanına transfer. Onur Havayollarının tarifeli uçuşu İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Bilgiler

  • Fiyat : TL

Yardım İçin

444 12 38

info@bydrumi.com

Diğer Turlar