Booking for : İskandinavya Fiyortları Turu

İskandinavya Fiyortları Turu

Tur Detayları

İstanbul, Stockholm

Gezimizin ilk günü, kalkıştan 3 saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile varış noktası Stockholm. Şehirde yapılacak Panoramik Stockholm Şehir Gezisi’nde Gamla Stan, Nobel Ödülleri’nin dağıtıldığı Belediye Sarayı, kraliyet kalesi olan Kungliga Slotteti ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası keşif duraklarımız. Öğleden sonra arzu edenler, zamanlarını alışveriş yaparak değerlendirebilir.Gezi sonrası geceleme otelimizde.

 

Stockholm

Kahvaltı sonrası dileyenler misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Vasa Müzesi Gezisi ‘ne katılabilirler. Gezi sonrası geceleme otelimizde.

 

Stockholm, Oslo

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerinin ardından Oslo’ya hareket ediyoruz. İsveç ve Norveç ormanları arasından yapacağımız yolculuk ile efsaneler bölgesi Varmland’a varıyoruz. Burada muhteşem manzaraları ve kanalları görüyor ve İsveç’in ikinci büyük göl limanı olan ve tarihi çok eskilere dayanan İsveç’in sayılı Viking Orta Çağ şehirlerinden biri olan Karlstad üzerinden Oslo’ya devam ediyoruz. Oslo’ya varışta otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güne düzenlenecek olan ekstra Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi ile devam edebilir. Geceleme otelimizde. (Stockholm – Oslo arası yaklaşık 525 km)

 

Oslo, Voss ( Gol veya Stalheim)

Sabah kahvaltını ardından Voss için otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak sunulan Flam Dağ Treni Gezisi harika bir alternatif. Voss’a vardığımızda otelimize yerleşiyoruz. Günü istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. (Geceleme Voss, Gol veya Stalheim şehrinde gerçekleşecektir.) (Oslo – Voss arası yaklaşık 360 km)

 

Voss, Bergen

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Flam’a varıyoruz. Doğanın harika manzaralar sunduğu Flam’da çevreyi dolaşmak ve fotoğraf çekmek için dileyenler özgür. Dönüş yolunda dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gudvangen tekne gezisine tur lideri ile katılarak feribotla Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne yolcuğunun tadını çıkarabilirler. Tur bitiminde ekstra tura katılmamış misafirlerimizi almak için otele uğruyarak Bergen’e harekey ediyoruz . Bergen’deki panoramik gezimizde, Hanseatik Bergen Limanı, rengarenk ahşap evler, Fisketorget Balık ve Çiçek Pazarı, Gamlehaugen Kraliyet Sarayı göreceklerimiz arasında. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz. ( Leardal – Bergen arası yaklaşık 196 km)

 

Bergen, Geilo

Kahvaltı sonrası Geilo’ya hareket ediyoruz. Bembeyaz dağları ve ilginç doğasıyla Hardangavidda Platosu’ndan geçerek yapacağımız keyifli otobüs yolculuğu sonrası dünyanın 3. ve Norveç’in 2. büyük fiyordu olan Hardanger Fjord’da bulunan Brimnes’e ulaşıyoruz. Ardından bir başka keyifli yolculuk bizi bekliyor. Brimnes’den Bruravik’e geçerek Alvik ile Nordheimsund üzerinden Gelio’ya varıyoruz. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz. (Bergen – Geilo arası yaklaşık 234 km)

 

Geilo, Oslo

Kahvaltı sonrası Oslo’ya doğru keyifli bir yolculuk başlıyor. Burada Scandinavian Seaways Gemisi ile muhteşem manzaralara tanık olacağımız gece yolculuğu başlıyor. ( Geilo – Oslo arası yaklaşık 219 km)

 

Oslo, Kopenhag

Gece yolculuğu sonrası varış noktası masallar diyarı Kopenhag. Dünyanın en eski krallıklarından biri olmasının yanı sıra, Vikingler Dönemi’yle de ilgi çekici bir tarihe sahip olan Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezide, ülkenin yönetim merkezi olan Christianborg, Parlamento Binası Christianborg Kalesi, Amelienborg Sarayı, Kraliyet Kütüphanesi Black Diamond, Küçük Deniz Kızı Heykeli, Langelinie Limanı, pub ve barları ile ünlü Pitoresk Nyhavn Limanı, Borsa Binası günümüzü renklendirecek detaylar. Şehir gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için sunulan ekstra Tivoli Bahçeleri Gezisi keyifli bir seçenek. Gezi sonrası otelimizdeyiz.

 

Kopenhag, İstanbul

Ülkedeki son günümüze kahvaltıyla başlıyor ve hazırlıklar sonrası havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış sonrası gezimiz sona eriyor.

 

Bilgiler

  • Fiyat : TL

Yardım İçin

444 12 38

info@bydrumi.com

Diğer Turlar