Booking for : Tel Aviv – Kudüs Turu

Tel Aviv – Kudüs Turu

Tur Detayları

İstanbul, Tel Aviv

Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul’dan Tel Aviv’e seyahatimiz başlıyor. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı, Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, Osmanlı hapisanesi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Tel Aviv’de; restore edilen Osmanlı Tren İstasyonu’nu, Kral George, Dizengoff, Rodhchild, İbn Gvriol caddeleri ve Yitsak Rabin’in suikaste uğradığı Kikar Ha Medina, şehrin tipik mahalleleri ve İsrail’in modern yüzünü panoramik olarak göreceğiz. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

Tel Aviv

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Akko & Hayfa Gezisi‘ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Tel Aviv, Kudüs

Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak Kudüs’e doğru yola çıkıyoruz (Tel Aviv-Kudüs yaklaşık 70 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; 835 metre rakımdaki Zeytin Dağı’na gidiyor ve Hz.İsa’nın vahiy geldiği tepeden şehri seyrediyoruz. Daha sonra Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-üs Sahra, Haram-ül Şerif, Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Çile Yolu (Via Dolorosa) ve Hz. İsa’nın mezarının bulunduğuna inanılan Kıyamet Kilisesi’ni (Holy Sepulchre Kilisesi), Müslüman, Hristiyan ve Yahudi mahallerini görerek Arap Çarşısı’nı görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

Kudüs

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Lut Gölü (Ölüdeniz) & Massada Gezisi‘ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Kudüs, Tel Aviv, İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak tur liderimizin belirleyceği saatte Tel Aviv havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor.

 

 

Bilgiler

  • Fiyat : TL

Yardım İçin

444 12 38

info@bydrumi.com

Diğer Turlar